XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

XI Ogólnopolski

Festiwal Twórczości Patriotycznej

Gdańsk 2018

 

 GALA FINAŁOWA

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD

23.11.2018 r. –piątek godz. 10.00

ZSO nr 2 Gdańsk-Osowa, ul. Wodnika 57

 

 

Organizatorami XI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej są:

  • Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gdańsku

Honorowym Patronatem tegoroczny Festiwal objęli:

   Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

  Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk

  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Międzynarodowe Centrum Kultury
Instytut Dziedzictwa Europejskiego

WYNIKI

Konkurs Polskich Tańców Narodowych i Ludowych

 

Kategoria I

I miejsce - SP 81, Gdańsk

II miejsce - SP 33, Gdańsk

Kategoria II

I miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec

II miejsce - SP 33, Gdańsk

Kategoria III

I miejsce - ZSO nr 2, Gdańsk

II miejsce - SP 33, Gdańsk

III miejsce - ZSS nr1, Gdańska

 

 Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
oraz Piosenki Ludowej

 

Kategoria I

ZESPOŁY

I miejsce - SP 52, Gdańsk

II miejsce - SP, Bojano - TRIO

III miejsce - Niepubl. SP "Nasza Szkoła" - MALINKI I CHŁOPCY

SOLIŚCI

I miejsce - SP 14, Gdańsk - Adam Kordowski

II miejsce - SP,  Bojano - Zofia Syguda

III miejsce - SP 52, Gdańsk - Antonina Hola

IV miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec - Zofia Słowik

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - III STO, Gdańsk

Kategoria II

ZESPOŁY

I miejsce - SP 4, Pruszcz Gd. - Zespół CZWÓRECZKI

II miejsce - Niepubl. SP "Nasza Szkoła" - Zespół ANANASY

SOLIŚCI

I miejsce - Sopocka Autonomiczna SP - Małgorzata Rutkowska

II miejsce - SP, Piła - Liliana Ligenza

III miejsce - SP 33, Gdańsk - Zofia Ługowska

IV miejsce - SP im.J. Korczaka, Żarnowiec -Ida Brzezińska

V miejsce - SP 58, Gdańsk - Lucyna Gancarczyk

VI miejsce -SP 33, Gdańsk - Maria Dettlaff

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - SP 10, Rumia - "Urwisy"

II miejsce - SP 70, Gdańsk - Alicja Byzewska

III miejsce - Gim 33, Gdańsk

Kategoria III

ZESPOŁY

I miejsce - SP 8, Malbork - Zespół OSIEM NAS

II miejsce - I STO, Gdańsk - Zespół NA PIĘTRZE

III miejsce - SP 58, Gdańsk - Chór

IV miejsce - SP 2, Gdańsk - Chór

V miejsce - SP 52, Gdańsk - Zespół OKTECIK

SOLIŚCI

I miejsce - SP Programów Indywidualnych, Gdańsk - Helena Król

II miejsce - SP Pogórze-Kosakowo - Zuzanna Polsńska

III miejsce - SP 14. Gdańsk - Adrianna Kordowska

IV miejsce - Gim 29, Gdańsk - Nela Szmelter

IV miejsce - SP 10, Rumia - Weronika Przychodzień

V miejsce - SP STO, Gdańsk - Alicja Gęba

V miejsce - SP STO, Gdańsk - Aleksandra  Borzyszkowska

VI miejsce - SP z Oddz. Sport., Kwidzyn - Weronika Ważna

VI miejsce - ZSO 2, Gdańsk - Kaja Kuśpiet

PIOSENKA LUDOWA

I miejsce - Gim 33, Gdańsk - Zespół

II miejsce - Sopocka Autonomiczna SP - Aleksandra Biławicz

III miejsce - Gim 33, Gdańsk - Tomasz Włodziński

  

Konkurs Fotograficzny

Kategoria I

I miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Mateusz Muttke

II miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Natalia Selonke

III miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Nadia Sarnowska

IV miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Zuzanna Gleń

V miejsce - SP 1, Słupsk - Szymon Lewiński

Kategoria II

I miejsce - SP 33, Gdańsk - Antoni Jakimczyk

II miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Zuzanna Krefta

III miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Katarzyna Okon

Kategoria III

I miejsce - SP 10, Rumia - Oliwia Brozio

II miejsce - SP w Kobylnicy - Aleksandra Chomicka

III miejsce - I STO, Gdańsk - Jan Alwasiak

IV miejsce - SP SP 14, Gdańsk - Nikola Biczkowska

V miejsce - SP SP 10 Rumia - Oliwia Świrska

VI miejsce - NDSP - Emilia Dyka

VI miejsce - SP 14, Gdańsk - Gabriela Mencez

Konkurs Recytatorski

Kategoria I

I miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec -  Zofia Słowik

II miejsce - SP 8, Malbork - Maria Milanowska

III miejsce - SP 52, Gdańsk - Antonina Hola

IV miejsce - SP 14, Gdańsk - Zofia Miszczak

V miejsce - SP 10, Rumia - Zuzanna Kiełb

VI miejsce - SP 10, Rumia - Maria Siembieda

Wyróżnienia:

SP 33, Gdańsk - Dominika Downar

SP 33, Gdańsk - Paulina Szymańska

SP 14, Gdańsk - Jan Unterschuetz

Kategoria II

I miejsce - SP 10, Rumia - Julia Darga

II miejsce - SP 33, Gdańsk - Helena Bańkowska

III miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Jacek Krzemiński

IV miejsce - Autonomiczna SP, Sopot - Małgorzata Rutkowska

V miejsce - SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Krystyna Budnik

VI miejsce - SP 33, Gdańsk - Tymon Kędziora

Wyróżnienia:

Sopocka Autonomiczna SP - Michał Śleszyński

SP 24, Gdańsk - Maria Chyla

SP 24, Gdańsk - Amelia Sobczyńska

Kategoria III

I miejsce - Sopocka Szkoła Autonomiczna - Antoni Biłanicz

II miejsce - SP 10, Rumia -Michał Bach

III miejsce - SP 33, Gdańsk - Weronika Ziółkowska

IV miejsce - Sopocka Szkoła Autonomiczna - Aleksandra Biłanicz

IV miejsce - SP 10, Rumia - Weronika Przychodzień

V miejsce - SP, Trąbki Wielkie - Agnieszka Płocke

V miejsce - SP, Kobylnica - Wiktoria Kozak

VI miejsce - SP 21, Gdańsk - Martyna Jaroń

VI miejsce - SP, Kobylnica - Zofia Werra

Wyróżnienia:

SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Oliwia Karmazyn

SP 52, Gdańsk - Małgorzata Zdrojewska

SP 33, Gdańsk - Aleksandra Wierzbicka

STO, Gdańsk - Martyna Kapitańska

SP im. J. Korczaka, Żarnowiec - Julia Skoczke

SP 21, Gdańsk - Szymon Ubrych

SP 81, Gdańsk - Zuzanna Lemska

 

Konkurs na Prezentację Multimedialną

Kategoria II

I miejsce - SP, Zarzecze - Anna Zając

II miejsce - SP 24, Gdańsk - Monika Bajurska

III  miejsce - SPOMS, Kwidzyn - Tymon Inglot

IV miejsce - SP 24, Gdańsk - Oliwia Brennenstuhl

V miejsce - SP 14, Gdańsk - Piotr Lemańczyk

V miejsce - SP 43, Gdańsk - Magdalena Jakubowska

VI miejsce - SP 33, Gdańsk - Julian Kiełbowicz

VI miejsce - SP 24, Gdańsk - Jakub Dombrowski

   

Kategoria III

I miejsce - Niepubliczna Polsko-Brytyjska Dwujęzyczna SP nr 1
                   w Gdańsku - Igor Petelski

II miejsce - SP 10, Rumia - Julia Chmielecka

III miejsce - SP 58, Gdańsk - Igor Lipiński

IV miejsce - SPOMS, Kwidzyn - Weronika Ważna

IV miejsce - SPOMS, Kwidzyn - Marta Komorniczak

V miejsce - SPOMS, Kwidzyn - Oliwia Gierczyńska

V miejsce - Gim 29, Gdańsk - Zuzanna Sobczak

VI miejsce - SP 35, Gdańsk - Martyna Ignaczak

VI miejsce - SP 35, Gdańsk - Dorota Duda

VI miejsce - SP 43, Gdańsk - Maja Jurek

 

KONKURSY W KATEGORII

NAUCZYCIELE

 

Konkurs na Scenariusz Uroczystości Szkolnej o Tematyce Patriotycznej

I miejsce - SP 10, Rumia - Anna Bronowicka

II miejsce - ZSO nr 2, Gdańsk - Barbara Kowalińska

III miejsce - SP, Zarzecze - Katarzyna Wąs

IV miejsce - SP, Kobylnica - Żaneta Miąskowska-Dusza

V miejsce - SP 8, Malbork - Aleksandra Węgrecka

VI miejsce - SP 65, Gdańsk - Lucyna Szymańska

VI miejsce - SP 24, Gdańsk - Karolina Łoś

VI miejsce - ZSO 2, Gdańsk - Małgorzata Rychert

   

Konkurs na Prezentację Multimedialną o tematyce Patriotycznej

I miejsce - SP 43, Gdańsk - Joanna Caban

I miejsce - ZSO 2, Gdańsk - Barbara Kowalińska

II miejsce - ---------------

III miejsce - SP 10, Rumia - Bogna Fręśko

IV miejsce - SP, Zarzecze - Adam Wąs

V miejsce - SP, Zarzecze - Katarzyna Wąs

VI miejsce - SP, Zarzecze - Anna Flisacka

Organizatorami XI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej są:

  • Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gdańsku

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji Festiwalu.
Szczegóły w załącznikach

Deklaracja udziału.

Karta zgłoszenia.

Regulamin.

Szczegółowe regulaminy:

  1. Regulamin Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
  2. Regulamin Konkursu Piosenki Ludowej.
  3. Regulamin Konkursu Polskich Tańców Narodowych i Ludowych.
  4. Regulamin Konkursu Recytatorskiego.
  5. Regulamin Konkursu Plastycznego
  6. Regulamin Konkursu Fotograficznego o Tematyce Patriotycznej.
  7. Regulamin Konkursu na Prezentację Multimedialną o Tematyce Patriotycznej.
  8. Regulamin Konkursu na Scenariusz Uroczystości Szkolnej  
    o Tematyce Patriotycznej.