Europejski Konkurs Statystyczny

Europejski Konkurs Statystyczny to nowe wydarzenie kierowane do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs organizowany jest po raz pierwszy przez Eurostat i zgłoszone urzędy statystyczne z 11 europejskich krajów.

Celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.

Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i europejskiej.

Część krajowa odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.

Część europejska polega na przygotowaniu 2 minutowego filmu nt. „Dlaczego oficjalne statystyki są ważne dla społeczeństwa”. Więcej informacji poniżej.

Na uczestników i opiekunów czekają cenne i atrakcyjne nagrody!

Pobierz ulotkę informacyjną na temat Konkursu.

Aplikacja

Drużyny konkursowe rozwiązują testy na platformie po zalogowaniu - TUTAJ.

Testy można rozwiązywać przez 2 tygodnie od 5 do 19 lutego 2018 r.

Po zalogowaniu zespołu, sesja trwa 45 minut. Po upływie czasu odpowiedź zostaje usunięta, jeśli jej nie zapisaliście. Ale nie martwcie się. Po zalogowaniu się ponownie czeka ten sam zestaw pytań.

W tym okresie można ponownie wprowadzać i modyfikować odpowiedzi, sprawdzać, ponownie przemyśleć lub powtórzyć test tak długo, jak chcecie, aż do 19 lutego 2018 r.

Szkolne drużyny powinny zapoznać się z materiałami: https://eks.stat.gov.pl/materialy.html