Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2016/2017

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Chemia

Anna Kielar IIIa - laureatka

Mateusz Szreder IIIf  - finalista

Matematyka

Zuzanna Grajewska IIIb - laureatka

Informatyka

Eryk Rakowski IIe - finalista

Szymon Wielewski IIIb - finalista

Jakub Hebel IIIb - finalista

Biologia

Anika Banaszek IIIb - finalistka

Małgorzata Paszko IIId  - finalistka

Język angielski

Przemysław Kvapil IIIb - finalista

Historia

Aleksander Jakusz IIb - finalista

 

 

Konkurs Języka francuskiego

Natalia Jamroga Ib - finalistka

Matylda Szerszeń  - finalistka

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkusie "Moje pasje" zajęli bardzo wysokie miejsca:kategoria FILM I miejsce -  Michał Niski kl. IIe; kategoria FOTOGRAFIA I miejsce - Julian Zdunek kl. IIIb, II miejsce  - Michał Niski kl. IIe

25 maja w Szkołe Głównej Handlowej w Warszawie odbyły się eliminacje centralne III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.
Uczniowie naszej szkoły:  Katarzyna Kucharska z kl. IIb, Marcin Wilk z kl. IIIf, Aleksander Jakusz z kl. IIb uzyskali tytuły Laureatów.

Gimnazjaliści z klasy IIc Jacek Kuźma i Bartek Mazur zwyciężyli w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych pt. "Spotlight in the USA" zorganizowanym dla trójmiejskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. Konkurs przygotowany został przy współudziale Ambasady USA w Warszawie, wydziału amerykanistyki UG oraz American Corner w Gdańsku.

I miejsce w XXIV Ogólnopolskich Zawodach Osób niepełnoprawnych w Bocci, Grudziądz, wywalczyła uczennica klasy 1b Marta Dadasiewicz (zawodniczka Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego "Szansa- Start Gdańsk)

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Integracyjnym Boccia dla Osób Niepełnosprawnych, Ostrów Mausz, wywalczyła uczennica klasy 1b Marta Dadasiewicz (zawodniczka Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego "Szansa- Start Gdańsk)

Finał Konkursu projektów 2017 - Zdolni z Pomorza. .Alicja Wagner z klasy IIa i Rafał Curyło z klasy IIa pracowali w różnych grupach nad projektami informatycznymi. Projekt zespołu, w którym pracowała Alicja nosił tytuł: „Interaktywna pomoc w nauce” i został nagrodzony III miejscem. Natomiast grupa Rafała została wyróżniona za opracowanie projektu pt. „Symulacja ruchu cząsteczek”.

19 maja w Gimnazjum Nr 29 w Gdańsku odbył się finał Konkursu „Chemiczny zawrót głowy”. Anna Kielar kl. III A– II miejsce
Mateusz Szreder kl. III F– III miejsce

VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej: DYPLOMY

Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce  w Finale XVIII Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Unihokeju
Skład drużyny:
3A- Martyna Sumisławska, Aleksandra Rulewska; 3F-  Martyna Bieszk,  Marta Kopysiewicz, Monika Sawczuk; 3H- Patrycja Bernacka, Magdalena Jelińska, Dominika Krause; 2D- Patrycja Ryszewska; 1F- Małgorzata Nowicka; 1H- Siłacz Maja

Drużyna chłopców w składzie Wiktor Wiński Ig, Mateusz Felcyn Ib, Sebastian Jones Id zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Gdańska w badmintonie.

Drużyna Gimnazjum nr 33 im. Stefana Banacha w składzie: Katarzyna Kucharska, Jakub Banach, Jakub Frąszczak, Mateusz Sagan  zajęła 4 miejsce DYPLOM w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego szkół gimnazjalnych.

Uczeń naszego Gimnazjum Przemysław Kvapil zajął 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów ‘English Master’. GALERIA

Finalistą konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego w roku szkolnym 2016/2017 został Przemysław Kvapil
z klasy III b.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej:

I miejsce w Konkursie Polskich Tańców Narodowych i Ludowych - Zespół taneczny Gimnazjum nr 33 - VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej - DYPLOM

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – soliści
III miejsce Jakub Cedrowski
Konkurs Piosenki Ludowej
I miejsce Zespół „Cudowianki”
Konkurs Plastyczny o Tematyce Patriotycznej
III miejsce Dominik Biernacki
Konkurs Fotograficzny o Tematyce Patriotycznej
Wyróżnienie   Andrzej Majewski, Weronika Barra, Antonina Smyczyńska
Konkurs na Prezentację Multimedialną o Tematyce Patriotycznej
II miejsce  Andrzej Majewski

II miejsce w Gdańskiej Gimnazjadzie w Szachach Drużynowych. Skład drużyny: Jakub Banach Ib, Dominik Rogowski IIIf, Adam Bortkun IIIf, Kinga Kłos IIIg PUCHAR

Finał konkursu recytatorskiego poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Kochajcie wróbelka…”. Nagroda główna - Adrian Jarząbek z 3f, wyróżnienia -  Kajetan Dulian z 3g, Maja Dunin z 3d. Uczestnicy: Julia Klein z 2 c, Zosia Kuncicka z 3 e.

Awans do II etapu Olimpiady Matematycznej:
Adam Cichy kl. III f - finalista
Jakub Górniak kl. III a
Grzegorz Pozorski kl. III f
Zuzanna Grajewska kl. II b

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

Uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursu:

Matematyka:
Jakub Górniak 3a - laureat
Adam Cichy 3f - laureat

Język angielski:
Adam Cichy - finalista
Marcin Zydek - finalista
Przemysław Kvapil - finalista
Matylda Turska -finalistka
Kajetan Dulian
Piotr Radomski - finalista
Lidia Elliott
Maja Jaworska

Język polski:
Anika Banaszek
Cichy Adam - finalista
Gliniecka Natalia
Golańska Hanna
Grajewska Zuzanna
Kapiszka Piotr
Katkowska Zofia
Kowalczyk Hanna
Misiewicz Julia  
Naczke Julia
Nowowiejska Aleksandra
Paszko Małgorzata  
Tomsia Zuzanna
Turska Matylda
Wagner Alicja
Wszeborowska Gabriela

Język niemiecki:
Laura Wolak IIId - finalistka

Historia:
Adam Cichy 3f - finalista
Jakub Cendrowski 3g - finalista
 

Fizyka:
Adam Cichy 3f - laureat
Piotr Kapiszka 3f
Dorota Kiżewska 3d
Przemysław Rośleń 3c

Biologia:
Hanna Kowalczyk 3f

Chemia:
Adam Cichy 3f - finalista
Hanna Kowalczyk 3f
Katarzyna Orłowska 3d  -finalistka

Geografia:
Jakub Nowicki 2c - finalista
Mikołaj Branicki 3f -  finalista
Adrian Jarząbek 3f - finalista
Piotr Kapiszka 3f - finalista
Ada Lewandowska 2f
Zofia Iwaniuk 2h
Patrycja Mazur 2h

Konkurs biblijny:
Leonard Zacharski 2c
Tomasz Żebrowski 3c
Aleksandra Mackiewicz 3d
Witold Kowalczyk 2d
Wiktor Krasiński 3a

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości

Uczniowie zakwalifikowani do etapu centralnego:
Katarzyna Kucharska Ib -
Aleksander Jakusz Ib
Grzegorz Pozorski 3f

Losy żołnierza i dzieje orężą polskiego
Marcin Roczyński 3c

 

Olimpiada Języka Angielskiego – do II etapu dostali się

Kopysiewicz Marta, Necel Maja, Misiewicz Julia, Niziołek Aleksander, Kucharska Katarzyna, Majerowski Michał, Wiśniewski Mateusz, Palian Wiktoria, Sarnowska Dominika, Piastowski Jakub, Hebel Jakub, Wójcikowska Aleksandra, Zydek Marcin, Skupińska Anna, Lipka Aleksandra

 

 

Sport

I miejsce w Mistrzostwach Gdańska w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców.

GIMNAZJADA WOJEWÓDZKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH -„SREBRO” SZTAFETY DZIEWCZĄT

Finały Miejskie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.  Dziewczęta zdobyły złote medale i obroniły tytuł mistrzowski.
Chłopcy wywalczyli brązowe medale Mistrzostw GdańskaGALERIA

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Jagoda Kamińska z klasy III g zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie (pod patronatem Kuratora Oświaty w Gdańsku), pt. "Poznajemy lasy - płazy i gady"
  • W Międzyszkolnym Konkursie "Turystyka w krajach azjatyckich"
    Adrian Jarząbek 2F i Mikołaj Romanowski 2F zajęli I miejsce.
  • XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka Nagrodę Główną (ex aequo) zdobyła Oliwia Gierszewska.
  • III miejsce w Mistrzostwach Gdańska w koszykówce dziewcząt
  • V WOJEWÓDZKI KONKURS "Tańczycie, śpiewacie, gracie – miejsce na scenie macie!” - Aleksandra Kulesza z klasy IIIf zajęła III miejsce, Jakub Cendrowski  klasy IIg - II miejsce.
    VII WOJEWÓDZKI KONKURS „Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów” - II miejsce w kat. recytacja poezji- zdobył Kajetan Dulian, II miejscem w kat. śpiew solo - zdobył Jakub Cendrowski.
  • Michał Curyło z klasy III a, Joanna Pergoł z klasy IIIg i Paulina Zbytniewska z klasy IIIb zajęli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pt. "Oblicza globalizacji".
  • Język niemiecki - Filip Czajkowski laureat V miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN 2014 na poziomie 3; Laura Wolak wyróżnienie za zajęcie X miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN 2014 na poziomie 2
  • Reprezentacja Gimnazjum nr 33  zajęła 2 miejsca w Mistrzostwach Gdańska Gimnazjów w szachach. Gratulujemy! GALERIA
  • Drużyna naszej szkoły w składzie Grzegorz Pozorski IIf, Bartosz Wierzbowski IIIg i Maciej Dziubich IIIg zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Gdańskiej Gimnazjady w badmintonie drużynowym  chłopców. GALERIA
  • 4.11.2014 w naszej szkole odbyły się zawody w drużynowym badmintonie dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 11 szkół, nasz zespół zajął V miejsce w składzie: Dominka Karpińska IIIG, Joanna Pergoł III G, Oliwia Ryszewska III E, oraz Nurkowska Agata. Opiekun Agnieszka Truszyńska.
  • Laureaci II Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Informatycznego
    2 miejsce Jakub Hebel i Michał Majerowski
    3 miejsce Przemysław Kvapil i Julian Zdunek
    Wyróżnienie: Magdalena Jelińska i Matylda Nowak

    IX Konkurs Informatyczny Bóbr
    Antoni Żewierżejew IIIb - wyróżnienie

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

Matematyka
Adam Cichy - laureat
Klaudia Hopa
Joanna Pergoł - finalistka
Robert Wajoras - finalista
Wiktor Zwara - finalista
Antoni Żewierżejew - laureat

Fizyka
Antoni Żewierżejew - laureat
Kamil Duszyński - finalista
Adam Cichy - finalista
Joanna Pergoł - finalistka

Język niemiecki
Filip Czajkowski 3c - laureat
Laura Wolak 2d - finalistka

Informatyka
Adam Cichy 2f - laureat
Antoni Żewierżejew 3b - laureat
Jagoda Kamińska 3g - laureatka

Język polski
Adam Cichy, 2f - finalista
Urszula Brzyska,3b - finalistka
Joanna Pergoł,3g - finalistka
Matylda Turska,2c - finalistka

Geografia
Michał Curyło 3a - finalista
Mikołaj Romanowski 2f - finalista

Biologia
Joanna Pergoł 3g - laureatka
Bogna Kołłątaj 3c - finalistka

Chemia
Joanna Pergoł 3g - finalistka

Język angielski
Adam Cichy 2f - finalista
Agata Nurkowska 3e - laureatka

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Roczyński Marcin - finalista
Duszyński Kamil - finalista

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w Poznaniu.
Do etapu II zakwalifikowali się:

1. Paluszewski Szymon 1e
2. Kołłątaj Bogna 3c
3. Grajewska Zuzanna 1b
4. Wajoras Robert 3d
5. Sugier Maja 3g
6. Al-obeidi Karol 1e
7. Branicka Maja 1a
8. Kasprzak Monika 1e

ROK SZKOLNY 2013 / 2014

• z języka polskiego:
Aleksandra Kokitko – finalistka
Urszula Brzyska - finalistka
Magdalena Święcka – finalistka

• z języka angielskiego:
Barbara Wierzba – laureatka
Dominika Walecka – finalistka
Agata Butkiewicz – finalistka

Julia Kalinowska- finalistka

Agata Butkiewicz – laureatka Olipiady z języka angielskiego

• z języka niemieckiego:
Filip Czajkowski - laureat
Julia Paulina Häveker – laureatka

• z matematyki:
Antoni  Żewierżejew – laureat
Maciej Kapuściński - finalista

• z biologii:
Joanna Katarzyna Pergoł – finalistka
Dominika Walecka – finalistka

• z chemii:
Dominika Walecka – laureatka
Rafał Litka - laureat

• z fizyki:
Maciej Kapuściński - laureat
Anna Śleszycka - finalistka

Antoni Żewierżejew - finalista

• z geografii:
Rafał Litka - finalista

 

Konkurs

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Język polski

Urszula Brzyska, 2b

Magdalena Święcka,2b

Aleksandra Kokitko,3f

uczennice zakwalifikowały się
do III etapu konkursu

Język angielski

Barbara Wierzba, kl.IIId - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Julia Kalinowska, kl.III b - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Agata Butkiewicz, kl. III f - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Dominika Walecka, kl. III f -ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Język niemiecki

Filip Czajkowski, kl. IId - ucz. zakwalifikował się do III etapu

Agnieszka Czopska, kl. IIIc

Jakub Partyka, kl. IIIe

Julia Häveker, kl. IIId - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

 

Historia

Milena Lesiak 3b

Jakub Partyka 3e

Biologia

Dominika Walecka 3f - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Ewa Izdebska 3e

Joanna Pergoł 2g - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Magdalena Wojciechowska 3b

Weronika Pogorzelska 3d

Geografia

Rafał Litka kl. IIIb - ucz. zakwalifikował się do III etapu

Matematyka

Antoni Żewierżejew II b

Maciej Kapuściński III c

uczniowie zakwalifikowali się
do III etapu konkursu

Fizyka

Antoni Zewierżejew kl.2B

Maciej Kapuściński kl. 3C

Anna Śleszycka IIIe

Chemia

Dominika Wińska III c

Ewa Minkowska III c

Ewa Izdebska III e

Rafał Litka III b -ucz. zakwalifikował się do III etapu

Dominika Walecka III f - ucz. zakwalifikowała się do III etapu

Adam Ziółkowski III f

Informatyka

Jagoda Kamińska IIg

Konkurs biblijny

 

 

 

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Jakub Partyka 3e

Maciej Lubiejewski 3c

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

Konkurs na plakat o Austrii

  • I miejsce         Urszula Tlaga kl. III c i Barbara Tlaga kl. I c
  • II miejsce        Emilia Zalewska kl. III f
  • III miejsce      Ewa Izdebska kl. III e

Konkurs na Mistrza Ortografii Niemieckiej (w klasach pierwszych)

  • I miejsce         Mikołaj Romanowski kl. I f
  • II miejsce        Laura Wolak kl. I d
  • III miejsce      Adam Cichy kl. I f

Konkurs Wiedzy o Austrii

W klasach trzecich:

I miejsce kl. III b                II miejsce kl. III c                  III miejsce kl. III a

W klasach drugich:

I miejsce kl. II d                 II miejsce kl. II e                    III miejsce kl. II a

W klasach pierwszych:

I miejsce kl. I d                  II miejsce kl. I a                     III miejsce kl. I e

JĘZYK ANGIELSKI

IV Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu im. Samuela Lindego.

W listopadzie odbył się etap I obejmujący test gramatyczno-językowy na platformie internetowej.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Butkiewicz

Agata

Nurkowska

Agata

Wierzba

Barbara

Kalinowska

Julia

Szatkowska

Joanna

Zawadzka

Natalia

Pogorzelska

Weronika

Nieciecka

Anna

Porażka

Agata

 

Konkursy komputerowe

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ "MAGIA ŚWIĄT"

Katarzyna Orłowska zdobyła wyróżnienie - IV miejsce

Konkursy fotograficzne

  • Uczennica Gimnazjum nr 33 Oliwia Wesołowskaz klasy IIId w XIII edycji konkursu fotograficznego "Oliwa"zdobyła wyróżnienie.
  • Oliwia Gierszewska IIf zdobyła wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Ulica Mariaka w moich oczach”

 

 

 

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych
 

Język angielski
Filip Nurkowski - finalista
Jakub Dawidowicz - finalista
Agata Nurkowska - finalista
Barbara Wierzba  - finalista
Jakub Szreder - finalista
Dominika Walecka - finalista
Michał Panek - finalista
Michał Sokólski - finalista
Marta Krzysztofowicz - finalista
Olgierd Kasprowicz - finalista

Historia
Krzysztof Mokosa - finalista
Marcin Sokołowski - finalista

Język  niemiecki
Filip Czajkowski - laureat
Izabela Modrzewska - laureatka
 

Geografia
Witold Pozorski - finalista

Matematyka
Michał Panek - laureat
Antoni Żewierżejew - laureat

Fizyka
Michał Panek - laureat

Chemia
Michał Panek - finalista
Marta Krzysztofowicz - finalista
Szymon Grygiel - finalista
Marta Szlaga - finalista
Kamila Karbowiak - finalista

Informatyka
Michał Sokólski - laureat
 

Etap wojewódzki  - XVIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej"

Marcin Sokołowski - laureat
Krzysztof Mokosa - finalista
Witold Pozorski - finalista

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Uczniowie zakwalifikowani do zawodów II stopnia
Blajer Paweł
Grygiel Szymon
Krzysztofowicz Marta
Panek Michał
Puślecka Adrianna
Sokólski Michał

Ogólnopolski konkurs informatyczny BÓBR
I miejsce Michał Panek IIIb

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów
Uczestnicy drugiej rundy zawodów drużynowych
Michał Panek
Michał Sokólski
Olgierd Kasprowicz
Paweł Belczak

Szkolny Kokurs kartek świątecznych

  • I miejsce – Dominika Walecka IIf
  • II miejsc – Pogorzelska Weronika i Karolina Wierzbowska IId
  • III miejsce - Adrianna Puślecka IIIa i Amelia Wiśniewska IIIa; Szymon Chytry I
  • wyróżnienie – Dominika Piotrowska IIId; Oliwia Wesołowska i Natalia Siedlecka IId

SPORT

IV miejsce w klasyfikacji drużynowej IX Edycja Gdańskich Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu Młodzieży Gimnazjalnej Niezrzeszonej w PZP

II miejsce w Mistrzostwach Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt

IV miejsce w Mistrzostwach Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

ROK SZKOLNY 2011/2012

  • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

matematyka
Krzysztof Górecki - laureat
Michał Panek - finalista
Filip Szmid - finalista
język polski
Julia Małek - finalista
Anna Pettke - finalista
Dagmara Kowalczyk - finalista
język angielski
Jakub Dawidowicz - finalista
Filip Nurkowski - finalista
geografia
Marcelina Jóźwiak - finalista
Mikołaj Kołakowski - finalista
chemia
Adam Małagowski - laureat
Łukasz Wikariusz - laureat
biologia
Mikołaj Kołakowski
Robert Marcinowicz
informatyka
Michał Panek - laureat
Adam Małagowski - finalista
Olgierd Kasprowicz - laureat
Paweł Belczak - finalista
historia
Adam Małagowski - finalista
język niemiecki
Izabela Modrzewska - finalista
Agnieszka Kleczyńska - finalista
fizyka
Adam Małagowski - finalista
Małgorzata Seweryn - finalista
Krzysztof Górecki - finalista

KONKURSY INFORMATYCZNE

I miejsce w V edycji Komputerowego Biathlonu w kategorii Gimnazjum - drużyna 0x74 0x68 0x6F 0x72 w składzie: Michał Panek (kapitan), Michał Sokólski, Paweł Belczak i Olgierd Kasprowicz.

KONKURSY FOTOGRAFICZNE

Uczennica klasy IIa Kaja Malinowska zdobyła II miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Morskie Tradycje" zorganizowanym w ramach Gdańskiego Programu Edukacji Morskiej.

„Fizyka w obiektywie” konkurs fotograficzny
W dniu 14 czerwca 2012r. uczennica klasy 3b gimnazjum  Joanna Pozańska  odebrała dyplom  i nagrodę za zajęcie II miejsca w Trójmiejskim Konkursie „Fizyka w obiektywie”. Było to już druga edycja konkursu, którego organizatorem jest III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, a współorganizatorem Urząd Miasta Sopotu

Szkolny konkurs fotograficzny "Złap zimę"
I miejsce
Ewa Kwidzyńska
II miejsce Oliwia Gierszewska
Ewa Izdebska
III miejsce Konrad Ebel
Gosia Litwińska

KONKURSY FIZYCZNE

Konkurs fizyczny „Lwiątko”
III miejsce Paulina Siłacz IIe, Pozorski Witold IIa, Pankiewicz Mikołaj IIa
Konkursy z fizyki

„Albus”
11 maja 2012r. odbył się w szkole konkurs fizyczny dla uczniów klas gimnazjalnych „Albus” przeprowadzony na podstawie materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej. Była to siedemnasta edycja konkursu.
Z naszego gimnazjum do konkursu części  fizycznej przystąpiło 16 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Dyplom laureata i łączną sumę 44 punktów (maksymalnie można było uzyskać 52 pkt.) zdobył Michał Panek uczeń klasy drugiej gimnazjum

SZKOŁA NA BURSZTYNOWYM SZLAKU" - Gimnazjum nr 33 otrzymało tytuł „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”.
 

  • Wojewódzki Konkurs "Matematyczne ścieżki po Polsce" - II miejsce zespołowo (drużyna: Michał Panek, Michał Zydek, Adam Małagowski)
  • „GDAŃSK MIASTEM PRZYJAZNYM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

    * I miejsce w kategorii znak graficzny - Zuzanna Polakiewicz
    * II miejsce w kategorii collage - Ada Andrzejewska i Michał Perończyk
    * III miejsce w kategorii rzeźba - Adam Ziólkowski
    * wyróżnienie w kategorii collage - Aleksander Kleszczewski i Jacek Bestfal

 

  • SPORT
  • II miejsce w półfinałach XIII Gimnazjady wojewódzkiej w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt
  • II miejsce w Mistrzostwach Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Piłki Ręcznej Dziewcząt
  •  

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica naszego Gimnazjum, a zarazem zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Siódemka- Osowa” Gdańsk Adrianna Kosior otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski Juniorek w piłce ręcznej.
Ada trenuje piłkę ręczną od pierwszej klasy gimnazjum i od początku przygody ze szczypiorniakiem wykazała się systematycznością, pracowitością i determinacja w dążeniu do wyznaczanych celów.
Na uwagę zasługuje fakt, że powyższe osiągnięcie zostało poprzedzone selekcją wśród 90-ciu zawodniczek z całej Polski w tej kategorii wiekowej, w ramach konsultacji szkoleniowej. Nasza reprezentantka pokonała dziewczęta z dużo dłuższym stażem zawodniczym, większość trenuje sześć lata, natomiast Ada dopiero trzy lata i znalazła się w grupie 26 najlepszych zawodniczek w Polsce.
Przed naszą reprezentacją stoi ambitne wyzwanie. W 2013 roku Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy juniorek młodszych, podczas których spodziewamy się wywalczenia przez Polki jak najwyższego miejsca w rankingu.
Trenerzy piłki ręcznej oraz Grono Pedagogiczne gratulują Adzie dotychczasowych osiągnięć sportowych i życzą dalszych sukcesów.

ROK SZKOLNY 2010/2011

Wojewódzkie Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Geografia (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 56 uczniów)

  • Adam Małagowski kl. IIa - laureat etapu wojewódzkiego
  • Filip Pilarski kl IIId - finalista etapu wojewódzkiego

Matematyka (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 69 uczniów)

  • Paweł Chojęta kl. IIId - finalista etapu wojewódzkiego
  • Wojciech Bianek kl. IIId - finalista etapu wojewódzkiego
  • Ignacy Grabowski kl. IIIa - laureat etapu wojewódzkiego
  • Adam Małagowski kl. IIa - laureat etapu wojewódzkiego

Informatyka (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 20 uczniów)

  • Michał Panek kl. Id - laureat etapu wojewódzkiego
  • Olgierd Kasprowicz kl. Ib - finalista etapu wojewódzkiego

Biologia (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 47 uczniów)

  • Adam Małagowski IIa - finalista etapu wojewódzkiego

Chemia (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 48 uczniów)

  • Marta Górska IIId - finalistka etapu wojewódzkiego
  • Ewelina Ściesińska IIId - finalistka etapu wojewódzkiego

Język polski (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 82 uczniów)

  • Monika Ruszczyk IIIc - finalistka etapu wojewódzkiego
  • Olga Marszalkowska IIId - finalistka etapu wojewódzkiego
  • Maciej Rusinowicz IIIf - finalista etapu wojewódzkiego

Historia

  • Filip Pilarski kl IIId - finalista etapu wojewódzkiego

Język angielski (w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 87 uczniów)

  • Karolina Herszkowicz kl. IIIf - finalistka etapu wojewódzkiego

Język niemiecki

  • Philip Haveker kl. IIIc - finalista etapu wojewódzkiego

Konkurs biblijny

  • Alicja Rakowska kl. IIId - laureatka

Inne konkursy

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

  • Filip Pilarski IIId - zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego

Ogólnopolski Konkurs informatyczny Bóbr

  • Michał Panek kl. Ib - III miejsce
  • Olgierd Kasprowicz kl. Ib - wyróżnienie

Międzyszkolny konkurs informatyczny

  • Olgierd Kasprowicz II miejsce
  • Michał Panek V miejsce
  • Paweł Belczak - finalista

Międzyszkolny Konkurs Poezji dedytkowany Janowi Pawłowi II w kat. klas gimnazjalnych

  • III miejsce - Patrycja Świetlik
  • wyróżnienie - Paulina Nowak

Konkursu na Animację Komputerową "Człowiek-Ziemia-Kosmos"

  • II nagroda - Robert Alan Marcinowicz

Sport 2010/2011

  • II miejsce w piłce ręcznej dziewczą Gdańskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  • I miesjce w Czwartkach Lekkoatletycznych 2010
  • Mistrzostwa Gdańska Short Track
  • Mistrzostwa Województwa Short Track
  • dziewczęta IV m (Adrianna Puslecka Ia, Marta Peda Ig)
  • chłopcy IV m (Mikołaj Wlentiukiewicz IIa, Pawel Metliński IIg)

ROK SZKOLNY 2009/2010

  • Wojewódzka Komisja Konkursu: Ponad granicami: Niemcy i ich sąsiedzi na Wschodzie "Regiony w Europie: Badenia - Wirtembergia oraz województwa: pomorskie i warmińsko-mazurskie" dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego wyłoniła Zwycięzców.

Z naszej szkoły nagrodzono:
I miejsce (NAGRODA GŁÓWNA - WYJAZD NAUKOWY DO BADENII-WIRTEMBERGII):
Elisa Mamos (pejzaż)
Karol Bisewski (pejzaż)
II miejsce:
Monika Muth i Katarzyna Pruś (gra);
Anna Szychta i Karolina Wybraniak (gra)
Wyróżnienia: Sara Górna IIe, Agnieszka Dalecka Id

  • XI Gdańska Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat, a nagradza się w nim młodych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym, pobudzają swoich rówieśników do zaangażowania się w działania prospołeczne, przeciwstawiają się agresji i brutalności. „Wspaniali" pomagają ludziom słabszym, chorym i w podeszłym wieku. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymały dwie uczennice z naszego gimnazjum: Natalia Nagel z II g i Kinga Manista z klasy III f
  • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

MATEMATYKA
Laureat: Agnieszka Żewierżejew
Finaliści: Marta Kajut, Łukasz Szmyt, Patrycja Genc
FIZYKA
Laureat: Michalina Choszcz
Finaliści: Łukasz Szmyt, Adam Fuks
CHEMIA
Laureat: Kamil Albertyński
Finalista: Adam Fuks
INFORMATYKA
Finaliści: Łukasz Szmyt, Mateusz Katzig
GEOGRAFIA
Finalista: Patrycja Genc
JĘZYK ANGIELSKI
Laureat: Marta Kajut
Finaliści: Tomisław Żółtowski IIIe
HISTORIA
Finalista: Bartosz Szymański IIIc

  • HISTORIA - Losy Żołnierza i Dzieje Oręża polskiego: Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Bartosz Szymański IIIc, Filip Pilarski IId
  • Ogólnopolska z Olimpiada z chemii - Olimpus - I miejsce Adam Fuks IIIa
  • Język niemiecki - Olimpus - I miejsce Elisa Mamos IIf
  • Język niemiecki - Sezam - I miejsce Paulina Pokorska
  • Szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS

1 m. Agnieszka Blachowska 3F
2 m. Martyna Wiedrycka 3f,Ewa Witt 3D
3 m. Julia Śledzińska 2G; Piotr Kawecki 3B

  • Laureaci konkursu "Gdańskie Lwy"

Język polski
Ewelina Ściesińska, IId
Olga Marszałkowska, IId
Marta Górska, IId
Matematyka
Ignacy Grabowski, IIa
Monika Muth, IIf
Język angielski
Agnieszka Blachowska, IIIf
Marta Kajut, IIIe
Tomisław Żółtowski, IIIe

  • Uczennica klasy I Dagmara Kowalczyk zdobyła I miejsce w Konkursie Twórczości Patriotycznej w kategorii prezentacja multimedialna. Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 12 w Gdańsku.
  • Weronika Szwejk uczennica klasy IIId zajęła II miejsce w I edycji Konkursu Fotograficznego "Wakacje w obiektywie"  zorganizowanego przez Gdańskie Gimnazjum "Lingwista".
  • "Gdańsk miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych" - laureaci:

- warsztaty wokalne - II miejsce
Dominika Paprzycka IIg
Katarzyna Stefanicka IIg
Małgorzata Peszka IIf
Paulina Bernacka IIg
Aleksandra Marcinkowska Id
- warsztaty plastyczne - III miejsce
Przemysław Teszka Ic
Bartosz Chrzczonowicz Ic
Dominik Kała Ic

  • Gimnazjum nr 33 zajęło II miejsce w gdańskich eliminacjach w Ogólnopolskim Turnieju Ortograficznym zorganizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, który odbył się w 11 miastach na terenie kraju.

ROK SZKOLNY 2008/2009

Za rok szkolny 2008/2009 stypendia Prezydent Miasta Gdańska otrzymali uczniowie: Anita Walencik, Anna Żewierżejew, Klaudia Mielnik, Weronika Noga, Marta Kajut, Aleksandra Krawiecka, Agata Kozłowska, Elisa Mamos.
Konkursy zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku z języka polskiego, języka angielskiego, historii, geografii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, języka niemieckiego. Nasze osiągnięcia:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny: laureatka - Anna Żewierżejew
Wojewódzki Konkurs Chemiczny: finalistka - Karolina Stencel
Wojewódzki Konkurs Chemiczny: finalista - Bartosz Jędrzejewski
Wojewódzki Konkurs Geograficzny: finalistka - Anita Walencik
Wojewódzki Konkurs Geograficzny: finalistka - Kamila Pionk
Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego - laureatka - Marta Kajut kl. IIe

Konkurs fotograficzny Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku "Mieszkańcy parków i skwerów" (2008/2009)
I nagroda Dominika Kin, kl. Ie
II nagroda Marta Szymańska IIa
Prace uczennic zostały zamieszczone w kalendarzu na rok 2010 LOP

Monitorowanie Jakości Edukacji "Gdańskie Lwy"
Język angielski - laureaci:
Marta Kajut IIe
Łukasz Szmyt IIf
Anita Walencik IIIe
Język polski - laureaci:
Agnieszka Żewierżejew IIe
Aleksandra Ziemnicka IIg
Matematyka - laureaci:
Adam Fuks IIa
Kamil Albertyński IIe
Aleksandra Olechnowicz IIe
Łukasz Szmyt IIf

Konkurs Matematyczny "Kangur" - wyróżnienia:
Wojciech Bianek Id
Patrycja Genc IIe
Kamil Albertyński IIe
Górecka Agnieszka IIIg
Jakub Jastrzębowski IIIe
Magda Kontraktewicz IIIe
Anna Żewierżejew IIIf

Międzyszkolny Konkurs "Uwaga Gdańsk - orientuj się!"
Nasza drużyna zajęła VIII miejsce. Skład drużyny:
Justyna Kuchlin
Patrycja Genc
Bartosz Brudek
Mateusz Katzig
Piotr Kokitko

Chemiczny zawrót głowy 2009
Konkurs zorganizowany przez Gimnazjum nr 29 w Gdańsku
I miejsce Jakub Jakacki IIIf
II miejsce Anna Żewierżejew IIIf
III Bartosz Jędrzejewski IIId

Liga zadaniowa z fizyki "Młody Einstein"
"Mistrzowie 2008/2009"
Anita Walencik IIIe
Aleksander Czapla IIId
Dominika Lipińska IIIe
Aleksandra Klasa IIId
Magdalena Kontraktewicz IIIe
Anna Lewandowska IIIe
Maria Sienkiweicz IIIg
Marta Gęza IIId

ROK SZKOLNY 2006/2007  

Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Kuratorium Oświaty w Gdańsku:
Wojewódzki Konkurs Matematyczny:Łukasz Perucki - klasa IIId  
Wojewódzki Konkurs Matematyczny: Jakub Kapuściński - klasa IIId  
Wojewódzki Konkurs Fizyczny: Łukasz Perucki - klasa IIId
Wojewódzki Konkurs Informatyczny: Maciej Stanczew - klasa IIIf 

ROK SZKOLNY 2005/2006

Wojewódzki Konkurs Matematyczny: 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego: 1 finalista
Wojewódzki Konkurs Chemiczny: 1 finalista
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego: 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Biologiczny: 1 finalista
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego: 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Historyczny: 1 finalista
 
ROK SZKOLNY 2004/2005

Wojewódzki Konkurs Matematyczny: 1 laureat, 5 finalistów
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego: 1 laureat, 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Chemiczny: 1 finalista
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego: 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Informatyczny: 2 finalistów
Wojewódzki Konkurs Biologiczny: 1 finalista
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego: 1 finalista
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek