Co słychać klasach najmłodszych?

Klasy drugie w Teatrze Gdynia Główna.

Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek”, garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru – to przepis na  wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.

Zajęcia kreatywne w klasach drugich. Ciekawy świat wokół nas.

W klasach drugich gościł pan Krzysztof Cuper - fizyk, który przeprowadził lekcję poświęconą właściwościom fizykochemicznym cieczy. Pan Krzysztof przyjeżdża do nas z cyklem zajęć będących uzupełnieniem treści realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Ciekawy świat wokół nas". Dzieci uczyły się, eksperymentowały, obserwowały proste zjawiska fizyczne. Maluchy dowiedziały się co to jest napięcie powierzchniowe i jak je „oszukać” detergentem. Zrozumiały w jaki sposób powstają bańki mydlane i nawet same tworzyły bańki o różnych kształtach. Eksperymentowały też z rozpuszczalnością różnych substancji, a wszystko po to, by uczyć się przez zabawę! Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się już niebawem!

Jak można spędzić Dzień Chłopaka? W klasach drugich roi się od pomysłów!!!!

A może.... Zwierzęta dzieciom - warsztaty zoologiczne - z okazji Dnia Chłopaka tak jak w klasie 2b gdzie dzieci mogły zapoznać się z nietypowymi zwierzętami o łagodnym sposobie bycia i ciekawym wyglądzie. Pani biolog, którą do klasy zaprosiła p. Siwek przywiozła ze sobą ślimaka olbrzymiego o imieniu Ziemniak, straszyka peruwiańskiego z Nowej Gwinei - Boni i Klamerkę, a także karaczany madagaskarskie - Kleopatrę i Julka. Dzieci bez strachu i obawy brały do rąk te niesamowite stworzenia. Jak widać świat owadów nie jest taki straszny. Jeśli nie zwierzęta to może uczta po królewsku i morze prezentów tak jak w klasie 2a?  Albo po prostu wyjście do kina całą klasą to i dziewczyny skorzystają tak jak zrobi to klasa 2c niebawem???

Wszędzie dobrze ale u nas najlepiej!!! Co klasy drugie robią na klubach???

Mamy Ozoboty, które zabierają dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Mamy też System Edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź) to system, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Stanowi on skuteczną pomoc w edukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poszerza i utrwala wiedzę rozwijając aktywność poznawczą dziecka w procesie samokształcenia. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Służy do nauki, zabawy. Mamy też kreatywnych nauczycieli i kg mąki ziemniaczanej!!!

Warsztaty detektywistyczne w klasach drugich.

Prawdziwą detektywistyczną gratkę zapewniło uczniom z klas drugich Wydawnictwo ZAKAMARKI. Jest to poznańskie wydawnictwo, które wprowadza na polski rynek cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Podstawę warsztatów stanowiły książki opowiadające o przygodach pary młodych detektywów Lassego i Mai. Czytanie fragmentów jednej z części przygód bohaterów, uzupełnione zostało o pokaz multimedialny połączony z wspólnym rozwiązywaniem detektywistycznych zagadek. Uczniowie próbowali wydedukować, kto z podejrzanych może być odpowiedzialny za zniknięcie cennych diamentów ze sklepu jubilera. Towarzyszyło temu wiele śmiechu i niesamowitych hipotez. Kolejne zadania pozwoliły wykazać się dzieciom, niezwykle ważną w pracy każdego detektywa spostrzegawczością. Warsztaty miały na celu rozbudzenie zainteresowania młodych czytelników książkami, skłonienie do sięgania po nie bez przymusu i zachęcanie do samodzielnej lektury.

Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB - warsztaty w klasach drugich.

W klasach drugich odbyły się warsztaty prowadzone przez trenera z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB. Warsztaty miały zachęcić do bycia twórczym gdzie stawia się przed zdolnymi dziećmi nietypowe wyzwania, uczy jak "wychodzić poza schematy", tworzyć oryginalne zadania, pozwalające poznać swoje mocne strony oraz rozwiązywać problemy i współdziałać z innymi. Inteligencja i talent to wciąż za mało, aby odnieść w życiu sukces. W dzisiejszym, ciągle zmieniającym się świecie potrzebna jest umiejętność kreatywnego myślenia, współpracy z ludźmi oraz poczucie własnej wartości.