Wizyta Holendrów w naszej szkole.

 

10 października 2018 roku gościliśmy w ZSO nr 2 młodzież z zaprzyjaźnionego Gomarus College Magnolia w Holandii. To już 5 wymiana uczniowska zorganizowana w naszej szkole pod czujnym okiem pani  Katarzyny  Hilbrycht-Przybysz oraz pani Wioletty Koc.

W tym roku do Gdańska przyleciała grupa 40 uczniów, którzy przez tydzień czasu zamieszkali w polskich  domach.  Nasza młodzież miała okazję pokazać swoim nowym kolegom i koleżankom osowską szkołę i dzielnicę oraz najciekawsze miejsca w Trójmieście. Wspólne zwiedzanie gdańskiej Starówki, Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte i obozu Stutthof było prawdziwą lekcją historii, która przybliżyła gościom trudną historię naszego kraju. Nie zabrakło też zajęć integracyjnych takich jak wycieczka do  Gdyni i akwarium, wyjścia na kręgle czy szkolna dyskoteka.

Tydzień wspólnych spotkań i rozmów szybko minął i teraz nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na czerwcową rewizytę w Groningen, podczas której będą mogli lepiej poznać kulturę i tradycje Holandii.