WYMIANA Z HOLANDIĄ

Od 9 do 16 października gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Holandii. To już 5 wizyta naszych partnerów z Groningen w Gdańsku. Młodzież XXIV liceum oraz najstarsi uczniowie SP nr 33 spędzili bardzo intensywny tydzień odwiedzając najważniejsze zabytki Trójmiasta. Mieliśmy okazję odkryć nasze miasto na nowo podczas Gdańsk English City Game. Przygotowaliśmy również prezentację przedstawiającą  krótką historię Polski w języku angielskim i odwiedziliśmy Westerplatte oraz obóz koncentracyjny Stutthof. Staramy się nie omijać trudnych tematów i przybliżać naszym gościom polską kulturę. Ważną częścią wymiany była również integracja podczas wspólnych zajęć, gier, wyjść oraz dyskoteki. Nie możemy się już doczekać czerwcowej rewizyty w Holandii!