koszykówka

2015/2016

„Brąz” koszykarek w Mistrzostwach Gdańska!

 

W piątek 13 maja rozegrany został finał Mistrzostw Gdańska w koszykówce dziewcząt. W Gimnazjum de la Salle spotkały się cztery najlepsze drużyny z Gdańska, które zostały wyłonione w dwóch rundach eliminacyjnych. Dziewczęta z naszego gimnazjum rywalizowały z drużynami, mającymi w swoich szeregach zawodniczki trójmiejskich klubów, a także reprezentantki kadry Pomorza. Osowska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze wygrywając z Gimnazjum nr 11 – 37:23 i niestety po zaciętym meczu doznała porażki z gospodyniami zawodów - Gimnazjum de la Salle – 30:39. Przegrany mecz z eliminacji z drużyną z Gimnazjum nr 15 sprawił, że nasze dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu i zdobyły brązowe medale Mistrzostw Gdańska. Skład drużyny: Julia Kulesza, Basia Werc, Kalina Posańska, Malwina Walentukiewicz, Martyna Gorajdowska (wszystkie z klasy 3a), Ola Rulewska (kl.2a), Kaja Komorowska, Julia Sumińska, Paulina Czaja (wszystkie kl. 1a), Ola Krella (kl.3e), Małgorzta Lipińska (kl.1c), trener – Katarzyna Czworowska.  Gratulacje!!!

2014/2015

„Brąz” koszykarek z Gimnazjum nr 33

We wtorek 31 marca 2015 roku w hali sportowej naszego gimnazjum odbyły się mecze finałowe Gdańskiej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. W pierwszym meczu półfinałowym dziewczęta z naszej szkoły zmierzyły się z Gimnazjum nr 28 i niestety musiały uznać wyższość dziewcząt grających, na co dzień, w klubie Bryza Pruszcz Gdański. W drugim półfinale Gimnazjum nr 15 pokonało Gimnazjum nr 16 i to właśnie z G 16 spotkałyśmy się w meczu o brązowy medal. Ten mecz zdecydowanie należał do naszych dziewcząt, które od samego początku narzuciły własne tempo gry, zwyciężając z dużą przewagą. Złoty medal zdobyły dziewczęta z G28, natomiast srebrny dziewczęta z G 15. W rozgrywkach o Mistrzostwo Gdańska w koszykówce dziewcząt wzięło udział 17 gdańskich gimnazjów.

Brąz dla koszykarek - GALERIA

Skład drużyny:

1.      Katarzyna Tomaszewska kl. 3a

2.      Julia Szlapa                       kl. 3a

3.      Zuzanna Sarlej                 kl. 3a

4.      Weronika Januszak          kl. 3a

5.      Julia Kulesza                     kl. 2a

6.      Barbara Werc                  kl. 2a

7.      Malwina Walentukiewicz kl. 2a

8.      Martyna Gorajdowska     kl. 2a

9.      Kalina Posańska               kl. 2a

10.  Julia Krawczyk                  kl. 2a

11.  Aleksandra Rulewska       kl. 1a

12.  Zuzanna Zawadzka           kl. 1a

 

Opiekun – trener: Katarzyna Czworowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

2012/2013

Na początku stycznia w naszej szkole odbyła się pierwsza runda rozgrywek z koszykówki. Jako pierwsi zaciętą walkę stoczyli chłopcy, pokonując znaczącą liczbą punktów reprezentantów Gimnazjum nr 26. Dzięki umiejętnościom naszej drużyny i zagorzałemu kibicowaniu kolegów i koleżanek mecz zakończył się wynikiem 28:50. Nieco później odwiedziły nas dziewczęta z gimnazjum nr 20, z którymi reprezentacja gimnazjum 33 stoczyła zwycięski pojedynek. Piłka niemalże cały czas była w rękach naszych koleżanek, które rozgrywając udane akcje trafiały kosz za koszem. Rywalki nie miały żadnych szans, wynik końcowy wyniósł 7:49. Wkrótce odbędą się kolejne rundy, mamy nadzieje, że ich przebieg będzie równie satysfakcjonujący.

Dla reprezentacji chłopców druga runda okazała się wyjątkowo udana. Dzięki wspaniałej grze wszystkie odbyte spotkania zakończyły się zwycięstwem. Pierwszy z meczy rozegraliśmy z Gimnazjum nr 20 wygrywając 60:35, następny z gimnazjum 26 kończąc wynikiem 60:28 oraz ostatni z Publicznym Katolickim Gimnazjum, który zakończył się wynikiem 61:20. Zagwarantowało nam to wejście do półfinału. Obyśmy mogli z przebiegu następnej rundy być równie zadowoleni!

Niestety pomimo wszelkich starań naszej reprezentacji nie udało się wygrać meczy półfinałowych. Przeciwnicy okazali się bardzo dobrze przygotowani. Dziewczęta przegrały z gimnazjum 3 i 49, a chłopcy z Gimnazjum nr 13 i Gdańskim Autonomicznym Gimnazjum. Obie drużyny będą teraz walczyć o miejsca 5-7 w finale B.

Trzymajmy kciuki!     

W marcu odbyły się ostatnie mecze Mistrzostw Gdańskich Gimnazjów. Dziewczęta zakończyły je na 5. miejscu, a chłopcy na miejscu 8. Gratulujemy!

2011/2012

 

Memoriał Martyny Mroczka w koszykówce dziewcząt

W sobotę 12 maja 2012r. odbył się Memoriał Martyny Mroczka w koszykówce dziewcząt. Zawody poświęcone były pamięci tragicznie zmarłej uczennicy Gimnazjum nr 33 w Osowej. Mimo zaciętej walki na boisku turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

W ramach Memoriału rozegrany został turniej główny między reprezentacją Gimnazjum nr 33

a drużynami Absolwentek klas usportowionych G 33 z roczników: 2007 i 2011. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Absolwentek 2007, drugie – reprezentacja G 33 a trzecie Absolwentki 2011. Najlepszą zawodniczką okazała się Ewelina Kowalewska ze zwycięskiej drużyny.

Ponadto odbył się mecz towarzyski pomiędzy uczennicami klasy szóstej (koszykarskiej) z SP 81 a dziewczynkami z klasy I A, do której uczęszczała Martyna. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z SP 81 a najlepszą zawodniczką została wybrana …….Tomaszewska.

Oficjalnego zakończenia turnieju dokonała dyrektor ZSO nr 2 pani Marzena Majerowska. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę z logo Memoriału jak również liczne nagrody. Wyróżnione zawodniczki zostały uhonorowane statuetkami.

Na koniec Memoriału przyjaciółki Martyny przedstawiły Jej wiersze oraz przygotowały krótkie wspomnienie natomiast rodzice ufundowali tort z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Martyny.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Energa SA (prezenty i wsparcie finansowe), Skok Wybrzeże (prezenty), Joanna Kotowicz-Buczyńska Atoo Studio (projekty graficzne), Kontrast Jacek Szych (wydruk materiałów reklamowych), Euro 2012 (prezenty) oraz wszystkim kibicom, którzy licznie przybyli na nasz Memoriał.

  

 

Mistrzostwa Gdańska w koszykówce

Drużyna chłopców z naszego gimnazjum zajęła trzecie miejsce. Skład drużyny: Mikołaj Walentukiewicz, Mariusz Górny, Maks Kozłowski, Patryk Kuchlin, Patryk Woźniak, Paweł Bestfal, Maciek Poański, Adam Małagowski, Mikołaj Światowski, Konrad Biniaś (wszyscy klasa III A), Dominik Kołtyk (klasa II A), Krzysztof Józefczyk (klasa III G)

Trenerem drużyny jest p. Marian Freitag.

Natomiast drużyna dziewcząt zajęła czwarte miejsce. Skład drużyny: Iza Modrzewska, Daria Bergańska, Ada Puślecka, Amelia Wiśniewska, Agata Plichta, Eliza Tubek (wszystkie klasa II A), Samanta Piernicka, Asia Skiba, Kasia Jaszewska (klasa III A), Julia Rutkowska (klasa III E), Oliwia Weryszko, Agata Porażka (klasa I A), Joanna Pozańska (klasa III B)

Trenerem drużyny jest p. Katarzyna Czworowska.