UKS Siódemka

2018/2019

Strona internetowa UKS "SIÓDEMKA - OSOWA"

 

 

2017/2018

10 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku odbył się finał Mistrzostw Gdańska w Piłce Ręcznej dziewcząt. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum nr 33, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 35 i Szkoła Podstawowa nr 92. Każda z nich walczyła z determinacją i zaangażowaniem. Uczniowie naszej szkoły podziwiali popisy zawodniczek i wiernie kibicowali reprezentacji Gim 33 trenowanej przez panią trener Agnieszkę Truszyńską oraz panią  trener Małgorzatę Gapską. Z każdym meczem napięcie rosło.

     Ostatecznie o trzecie (medalowe) miejsce walczyły drużyny z gimnazjum nr 35 oraz 3. Po trzydziestu minutach zwycięzcą okazało się Gim 3. W finałowej rozgrywce nasza reprezentacja zmierzyła się z niezwykle skutecznymi dziewczynami z Sp 92. Mecz dostarczył kibicom niesamowitych wrażeń, lecz mimo zażartej walki nie udało się pokonać przeciwnika. I miejsce w Mistrzostwach Gdańska przypadło drużynie z Zaspy, a nam - II. Każdy lubi wygrywać, ale czasami trzeba przyjąć porażkę i cieszyć się z tego, co osiągnęliśmy.

     Miło było rywalizować w tak wyrównanym gronie. Mistrzostwa są zawsze okazją do spotkania najlepszych szczypiornistek Gdańska. Walczymy w doborowym towarzystwie i z dumą przyjmujemy fakt, iż od trzech lat nasza drużyna znajduje się na podium.

Skład drużyny:

1.       Bąkowska Marta 3g

2.       Necel Maja 3g

3.       Głębocka Nikola 3g

4.       Gosławska Nina 3g

5.       Majewska Emilia 3g

6.       Stelmasik Weronika 3g

7.       Burczek Julia 3g

8.       Papke Kinga 2g

9.       Kowalska Alicja 2g

10.   Niepsuj Maja 2g

11.   Hoffmann Aniko 2g

12.   Glaza Wiktoria 2g

13.   Marcinkiewicz Julia 2g

14.   Muntowska Julia 2g

15.   Apanasewicz Marta 7a

16.   Gronau Paulina 7a

17.   Rez. Koprowska Wiktoria 7a

18.   Rez. Nowak Kinga 2g

 

 

Trenerki:
Truszyńska Agnieszka

Gapska Małgorzata

 

2016/2017

15.02.2017 w Gimnazjum nr 33 odbyły się Finały Mistrzostw Gdańska Gimnazjum w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Nasze reprezentacje zdobyły dwa medale. Dziewczynki zdobyły III miejsce a chłopcy II miejsce w Gdańsku, przegrywając w meczu o pierwsze miejsce jedną bramką 12:13. Wielkie gratulacje dla dziewczynek i chłopców za wspaniałą walkę i godne reprezentowanie naszego Gimnazjum. GALERIA
 
Reprezentacja dziewcząt :
1.Emilia Rusiecka 3g
2. Maja Lemańczyk 3g
3. Natalia Krajka 3G
4.Hanna Dziubich 3g
5.Julia Mrazek 3 g
6.Nina Gosławska 2g
7.Emilia Majewską 2g
8.Patrycja Rutkowska 2g
9.Marta Bąkowska 2g
10.Nikola Głębocka 2g
11.Weronika Stelmasik 2 G
12.Julia Burczek 2 g
13.Maja Necel 2g
14.Kinga Papke 1g
15.Alicja Kowalska 1g
16.Julia Marcinkiewicz 1g
Rezerwowe:
Natalia Sadowska
Aniko Hoffmann
Julia Góreczna 
 
Trener Agnieszka Truszyńska i Małgorzata Gapska
 
Reprezentacja chłopców:
1. Czapran Patryk 3G
2. Frąszczak Jakub 3G
3. Iwanowski Hubert 3G
4. Kosior Cezary 3G
5. Król Jakub 2G
6. Miśkiewicz Kuba 3G
7. Modliszewski Bartłomiej 2G
8. Orzech Kacper 3G
9. Stanulewicz Michał 3G
10. Szydłowski Jakub 3G
11. Tomaszewski Błażej 2G
12. Wierciński Mikołaj 3G
13. Wodziński Dawid 2G
14. Żołnowski Maciej 2G
15. Scharmach Szymon 3G
16. Kiejdo Szymon 3G
 

Trener Szymon Adamczyk i Dariusz Tomaszewski

 

2015/2016

Wielkim sukcesem zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Gdańska w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Reprezentacje naszej szkoły zajęły II miejsce w Gdańsku. Chłopcy zajęli również IV miejsce w Finałach Województwa Pomorskiego w Kwidzynie. Wielkie gratulacje dla dziewczynek i chłopców za wspaniałą walkę do końca i godne reprezentowanie Gimnazjum nr 33. Trzeba również podkreślić, że dzieci stale podnoszą swoje umiejętności w Uczniowskim Klubie "Siódemka - Osowa" Gdańsk. GALERIA
Dziewczyny:
II Miejsce w Gdańskiej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej - Gdańsk 08.03.2016 
Skład drużyny: 
1. Rybska Maja – 3g 
2. Buchnowska Karolina – 3g 
3. Tomsia Zuzanna – 3g 
4. Kłos Kinga – 3g 
5. Rusiecka Emilia – 2g 
6. Lemańczyk Maja – 2g 
7. Gruchała Marta – 2g 
8. Mrazek Julia – 2g 
9. Krajka Natalia – 2g 
10. Dziubich Hanna – 2g 
11. Necel Maja – 1g 
12. Majewska Emilia – 1g 
13. Gosławska Nina – 1g 
14. Rutkowska Patrycja – 1g 
15. Głębocka Nikola – 1g 
16. Bąkowska Marta – 1g 
Trener
Agnieszka Truszyńska
 
Chłopcy:

II Miejsce w Gdańskiej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej - Gdańsk 15.03.2016

IV Miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej - Kwidzyn 21.03.2016 

 Skład drużyny:

 

1. Cendrowski Jakub 3 G 
2. Chrupek Maciej 3 G 
3. Czapran Patryk 2 G 
4. Frąszczak Jakub 2 G 
5. Iwanowski Hubert 2 G 
6. Kiejdo Szymon 2 G 
7. Kosior Cezary 2 G 
8. Miśkiewicz Kuba 2 G 
9. Orzech Kacper 2 G 
10. Remizowicz Jacek 2 G 
11. Scharmach Szymon 2 G 
12. Stanulewicz Michał 2 G 
13. Szydłowski Jakub 2 G 
14. Wierciński Mikołaj 2 G 
15. Gibas Wojciech 1G 
 
Trener 
Szymon Adamczyk i Dariusz Tomaszewski

 

 


2014/2015

SUKCES PIŁKAREK RĘCZNYCH

Tegoroczne Mistrzostwa Gdańskiej Gimnazjady w piłce ręcznej organizowane przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zakończyły się dla osowskich gimnazjalistek zajęciem III miejsca.

26 lutego w Gimnazjum nr 33 odbyła się I runda Gimnazjady. Nasze dziewczęta pokazały wspaniałą formę. W zawodach startowały zespoły reprezentujące 8 gdańskich szkół - w Osowej rozgrywki systemem każdy z każdym odbywały się  pomiędzy 4 drużynami. Nasze piłkarki stoczyły 3 mecze, z których dwa wygrały znaczną przewagą. Tym samym awansowały do Finału A, w którym walczyły o tytuł Mistrzyń Gdańska.

II runda odbyła się 13 marca – zawodniczki osowskiego gimnazjum  pokazały wspaniałą formę, ale konkurencja również była doskonale przygotowana. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na III miejscu (I miejsce zajęło Gimnazjum nr 17, II – Gimnazjum nr 24)

Skład drużyny G 33:Dominika Karpińska, Joanna Pergoł, Jagoda Kamińska, Sara Ryfczyńska, Agnieszka Łuczkowska, Maja Rybska, Karolina Buchnowska, Kinga Kłos, Natalia Markowska, Julia Spryngacz, Zuzia Tomsia, Ada Redwanz, Julia Mrazek, Maja Lemańczyk, Emilia Rusiecka, Natalia Krajka, Marta Gruchała, Hania Dziubich, Natalia Karpińska.

Opiekunka-trener:Agnieszka Truszyńska.


Zdjęcia z zawodów

Piłka ręczna - GALERIA

 


PIERWSZY OSOWSKI FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ ROZPOCZĘTY

Za nami pierwszy dzień Festiwalu Piłki Ręcznej, która w sobotę 31 marca zdominowała osowskie gimnazjum. W turnieju wzięło udział siedem klas piątych, które zagrały w sumie 21 meczy. Młodych sportowców wspierali ich osobiści trenerzy- zawodnicy UKS Siódemka Osowa, udzielając im fachowych rad, dopingując oraz służąc pomocą. Nad przebiegiem festiwalu czuwali pani Agnieszka Truszyńska , pan Darek Tomaszewski oraz pan Szymon Adamczyk, którzy byli jednocześnie sędziami w trakcie wszystkich rozgrywek. Było sportowo, emocjonująco i kolorowo ponieważ każda drużyna otrzymała specjalnie  na tę okazję  przygotowane koszulki. Uczestnicy aktywnie spędzili czas nie tylko rywalizując ze sobą, ale przede wszystkim  wspaniale się bawiąc. Atrakcją festiwalu był także mecz rodzice i trenerzy UKS Siódemka Osowa kontra gimnazjaliści, w którym zwycięstwo przypadło młodym  sportowcom.
Wyniki rozgrywek klas piątych
I miejsce- klasa Va
II miejsce- klasa V c
III miejsce- klasa Vg
IV miejsce- klasa V b
V miejsce- klasa- V f
VI miejsce- klasa-V d
VII miejsce- klasa V e
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz koszulki, a zwycięskie drużyny dodatkowo medale.

Kolejne mecze Pierwszego Osowskiego Turnieju Piłki Ręcznej
1 kwietnia- klasy piąte ( dziewczynki)
 5 maja  klasy szóste (chłopcy)
 6 klasy szóste ( dziewczynki)
19 maja- klasy czwarte ( chłopcy)
20 maja- klasy piąte (dziewczynki)
Wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów!!:)))
Pan Sławomir Chrupek  - fundator koszulek dla chłopców,
Firma Autoinwest – fundator medali,
Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej – fundator książek.
Gadżety:
 Eurobank , Pioneer, Incom, Comsite Computer S.Cygert

PIERWSZY OSOWSKI FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ CIĄG DALSZY

Za nami drugi dzień Festiwalu Piłki Ręcznej, tym razem mecze rozgrywały dziewczynki klas piątych.
Zgłosiły się trzy zespoły, które łącznie zagrały 6 meczy. Zawodniczki były wspierane przez starsze koleżanki, trenujące w UKS Siódemka Osowa, które udzielały im fachowych rad, motywowały oraz służyły pomocą. Nad przebiegiem festiwalu czuwali pani Agnieszka Truszyńska, pan Darek Tomaszewski oraz pan Szymon Adamczyk, którzy byli jednocześnie sędziami w trakcie wszystkich rozgrywek. Mecze dostarczyły wiele zabawy, uśmiechu i zdrowej rywalizacji i były okazją do doskonalenia umiejętności gry w piłkę ręczną. Podobnie jak dnia poprzedniego uczestniczki otrzymały kolorowe koszulki oraz upominki i dyplomy, a zwycięskie zespoły medale i nagrody.
Wyniki rozgrywek klas piątych - dziewczęta
I miejsce- klasa Va
II miejsce- klasa V c
III miejsce- klasa V f
Kolejne mecze Pierwszego Osowskiego Turnieju Piłki Ręcznej:
 5 maja  klasy szóste (chłopcy)
 6 klasy szóste ( dziewczynki)
19 maja- klasy czwarte ( chłopcy)
20 maja- klasy piąte (dziewczynki)
Wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów!!:)))
Rady Rodziców ze Szkoły  Podstawowej nr 81        

Szymon Adamczyk
 

 

UKS Siódemka

 • II miejsce w finałach Mistrzostw Gdańskiej Gimnazjady Dziewcząt w Piłce Ręcznej
 • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska (wrzesień 2010)

Prezentacja UKS (dokument pdf) - TUTAJ

 • PIŁKARKI RĘCZNE Z OSOWEJ WICEMISTRZEM GDAŃSKA

W czwartek 8 marca Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zakończył Mistrzostwa Gdańskiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W Gimnazjum nr 33 w gdańskiej Osowej swoje mecze finałowe rozegrały dziewczęta ze szkół: Gimnazjum nr 17, Gimnazjum nr 33, Gimnazjum nr 24 oraz Gimnazjum nr 30. W rozgrywkach dziewcząt wzięło łącznie udział 112 zawodniczek z 8 szkół.

Nasze dziewczyny wywalczyły drugie miejsce w Mistrzostwach Gdańska awansując tym samym do półfinałów wojewódzkiej gimnazjady. 

W półfinale zdobyły trzecie miejsce. Oto skład naszego zespołu:  Kosior Adrianna, Pleszewska Paula, Gozdek Aleksandra, Schenk Luiza (wszystkie uczennice z klasy III G), Radzikowska Dagmara – IIIE, Podedworna Karolina, Peda Marta, Krajka Julia, Hinc Natalia, Heksel Michalina, Bartelik Natalia, Choszcz Marcelina (wszystkie uczennice z klasy II G), Dąbrowska Hanna, Mościcka Wiktoria, Dolna Zuzanna, Dziwalska Patrycja, Adamiec Natalia, Kośmicka Karolina, Osuch Julia i Szuba Weronika (wszystkie uczennice z klasy IG).

Opiekunem i trenerem dziewcząt jest pani Agnieszka Truszyńska, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Nabór do sekcji piłki ręcznej dziewcząt

               Serdecznie zapraszamy na treningi piłki ręcznej, dziewczęta rocznik 99  w piątki od godziny 17: 00 – 18: 30 w gimnazjum nr 33 ul. Wodnika 57.

Oraz prowadzimy nabór klas IV i V ( rocznik 2000, 2001) treningi dla tych roczników odbywają się w soboty w godzinach 10:30  – 12: 00 w gimnazjum nr 33ul. Wodnika 57.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę trenerską.

Więcej informacji pod numerem telefonu 693 97 97 00 dot. dziewcząt

Nabór do sekcji piłki ręcznej chłopców!!

       Serdecznie zapraszamy na treningi piłki ręcznej, chłopców rocznik 99  w Poniedziałek  od godziny 18: 30 – 20: 00 w gimnazjum nr 33 ul. Wodnika 57.

Treningi dla  klas IV i V ( rocznik 2000, 2001) treningi dla tych roczników odbywają się w:

Poniedziałek 18.30-20.00

Piątek 17.00-18.30

Sobota 12.00-13.30

Oraz prowadzimy nabór klas III – treningi odbywają się w Sobotę o godzinie 10.30-12.00

w gimnazjum nr 33ul. Wodnika 57.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę trenerską. Więcej informacji pod numerem telefonu 511 979 048 dot. Chłopców.

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej  - http://www.gokf.gda.pl/wiadomosci,12,566.html

 

Dokumenty:

U.K.S. Siódemka  Gdańsk- Osowa – (uczniowski klub sportowy) został założony w styczniu 2008 roku przez panią Agnieszkę Truszyńską oraz Dariusza Tomaszewskiego. Pani Truszyńska była wielokrotną reprezentantką kobiet w piłce ręcznej i zdobywczynią wielu osiągnięć(największy sukces - 5. miejsce w mistrzostwach Europy rozgrywanych w 1998 roku w Holandii). Zdobyła pięć medali mistrzostw Polski: dwa złote (Montex - 1994/95, AZS AWFiS - 2003/04), srebrny (AZS AWFiS - 2004/05) i dwa brązowe (AZS AWFiS - 2001/02 i 2002/03).. Przez wiele lat była kapitanem i liderką zespołu z Gdańska, bez niej ciężko wyobrazić sobie drużynę. Karierę rozpoczęła w wieku 18 lat a zakończyła w wieku 34 lat. Więcej informacji na ten temat na stronie www.azs.awf.gda.pl.

Parę słów o piłce ręcznej

Ogólne zasady gry:
W grze biorą udział dwie drużyny po 14 zawodników (7 na boisku i 7 rezerwowych). Zawodnicy występują na pozycjach:

 • bramkarz
 • obrotowy (koło)
 • skrzydłowi: lewe skrzydło, prawe skrzydło
 • rozgrywający: lewe rozegranie, środek rozegrania, prawe rozegranie

Celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż drużyna przeciwna. Gol jest zdobyty, gdy piłka przekroczy linię bramkową całym obwodem i znajdzie się wewnątrz bramki. Mecz dzieli się na dwie połowy po 30 minut z 10-minutową przerwą. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana, zatrzymywana oraz kopana (tylko udami bądź kolanami). Zawodnicy mogą dotykać piłki wszystkimi częściami ciała oprócz podudzia i stóp. Jeżeli zawodnik nie kozłuje piłki, może ją trzymać jedynie 3 sekundy. Tylko bramkarz znajdujący się w polu bramkowym (w obrębie linii 6 metrów) jest zwolniony z przestrzegania tych zasad. Mecz rozpoczyna drużyna, która wygrała piłkę po rzucie monetą. Zawodnik tej drużyny wykonuje podanie do partnera z zespołu, trzymając jedną stopę na linii środkowej boiska do chwili, gdy piłka opuści jego dłonie. Gracze podczas początku i wznowienia gry muszą przebywać na swoich połowach boiska. Gracz będący w posiadaniu piłki może ją podać, kozłować lub trzymać nie dłużej niż 3 sekundy. Nie może również wykonać więcej niż trzy kroki trzymając piłkę. Po zdobyciu bramki przez jedną z drużyn, zespół który ją stracił wznawia grę rzutem ze środka boiska. Gdy zawodnik jednej z drużyn wykonuje rzut do bramki, musi uważać by nie przekroczyć linii znajdującej się 6 metrów od bramki. Gdy jednak ją przekroczy jest rzut wolny dla drużyny przeciwnej. W wypadku gdy obrońca znajdzie się we własnym polu bramkowym w czasie obrony, sędziowie dyktują rzut karny. Jest on wykonywany z odległości 7 metrów od bramki. Zawodnik wykonujący rzut karny znajduje się sam na sam z bramkarzem.

Kategorie wiekowe rozgrywek:

Podstaw piłki ręcznej dzieci mogą zacząć się uczyć już w pierwszej lub drugiej klasie szkoły podstawowej. W rozgrywkach międzyszkolnych oraz rozgrywkach organizowanych przez Okręgowe Związki Piłki Ręcznej mogą już brać udział dzieci z III i IV klasy szkoły podstawowej. Kategoria wiekowa wyznacza górny limit wieku zawodnika. W kategoriach:

 • „młodzika młodszego” mogą brać udział zawodnicy, którzy mieli do 12 lat w momencie rozpoczęcia rozgrywek (V klasa szkoły podstawowej)
 • „młodzik” to kategoria wiekowa dla zawodników do 14. roku życia (II klasa gimnazjum)
 • „junior młodszy” to zawodnicy do 17. roku życia (I klasa szkoły średniej)
 • „junior starszy” do 19 lat (III klasa szkoły średniej).

Po ukończeniu wieku juniora starszego zawodnicy stają się seniorami, gdzie nie obowiązują już ograniczenia wiekowe.